kapat (X)
bülten için üye olun!     Üye Ol
E-Postanı bırak fırsatları kaçırma
Şehir Seçimi 

2 Gece 3 Gün Konaklamalı , Mardin , Midyat , Savur ve Dara’yı Kapsayan Butik Mardin Turu 3.500 TL ’ den Başlayan Fiyatlar !

Mardin Turu
Sadece
3.500
4.375
Sadece
3.500 TL
İndirim
%20
Kısa Bir Süre
HEMEN AL!
 
Hediye Edin

Detaylar


 Detaylar
 Mardin Turu !  

Mardin turları ile binlerce yıllık bir kültürün beşiği olan topraklarda keyifli bir gezi yapacaksınız. Uygun fiyatlı Mardin turu fırsatlarını kaçırmayın!

DETAYLI TUR PROGRAMI 

1.Gün 
Sabiha Gökçen Havaalanı Pegasus Havayolları İstanbul – Mardin uçuşu ile saat 06:30'da Mardin’e uçuyoruz. Saat 08:25 ‘de varışımızın ardından Mardin gezimiz boyunca kullanacağımız aracımıza geçip Mardin merkeze geçiyoruz. İlk gezi durağımız Mardin yamaçlarında Mezopotamya ovasına hakim bir noktada inşa edilmiş olan ve döneminin de en büyük eğitim yuvalarından olan Kasimiye Medresesi olacaktır. Detaylı bir medrese gezisi sonrası kendinizi zaman tünelinde hissedeceğiniz tarihi Mardin sokaklarında güzel bir yürüyüş yapıyoruz. Sırasıyla Kırklar kilisesi, Mardin müzesi, Latifiye cami Protestan kilisesi, Ulu cami, revaklı çarşıyı ziyaret ediyoruz. Yaklaşan öğle saatlerine doğru konaklayacağımız butik otele geçip kısa bir mola ile birlikte yerleşiyoruz. Öğle yemeğimizi kebap menüsü ile alıyoruz ( Ekstra ) . Yemek sonrası eski ptt binası, sabancı müzesi ve tarihi abbara geçitlerini gezip detaylı bilgiler ediniyoruz. Daha sonra günün yorgunluğunu atmak ve dinlenmek için siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeğimizi yine Mardin mutfağına özgü zengin bir menü ile alıyoruz. Yemek sonrası sizlere sunacağımız alternatifler doğrultusunda gecemize devam ediyoruz.

 2.Gün  
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası gezimize bütün heyecanı ile devam ediyoruz. İlk durağımız 650 yıl boyunca dünyada ki bütün Süryanilerin Merkez patrikliğini yapmış olan Deyrulzafaran manastırı olacaktır. Daha sonra kendimizi Mezopotamya ovasının sonsuzluğuna bırakarak bölgenin Efes'i olarak adlandırdığımız Dara antik kentine varıyoruz. Kentin girişinde bizlere sunulacak olan buz gibi naneli köy ayranımızı yudumlayıp gezimize başlıyoruz. Necrepol alanını, devasa su kanallarını, yer altı su sarnıçlarını, şehrin agorası ve taş köprüleri sırasıyla gezip rehberimizden detaylı bilgiler ediniyoruz. Kentin birbirinden güzel çocukları ile çekeceğimiz hatıra fotoğrafları sonrası buradan ayrılıp tarihi İpek yolu üzerinden gezimize devam ediyoruz. Sonraki durağımız buz gibi suyun aktığı beyaz su vadisi oacaktır. Çağ çağ deresinin kenarında vereceğimiz yemek molası ile birlikte ayaklarımızı suya koyup hem dinleniyoruz hem de öğle yemeğimizi alıyoruz ( Ekstra ) . Yemek sonrası değişik mimarisi ie Süryani Kafro köyünü ziyaret ediyoruz. Köy içinde ki gezimiz sonrası yine Mardin'de nufusları oldukça azalmış olan ve Mezopotamya'nın önemli bir rengi olan Ezidi köyünü ziyaret ediyoruz. İnançları, kültürleri, gelenekleri hakkında detaylı bilgiler ediniyoruz. Daha sonra Midyat ilçemize geçiyoruz. Tarihi Midyat sokakları ve Devlet konuk evini ziyaret ediyoruz. Yaklaşan akşam saatlerine doğru Mardin'e dönüyoruz ve yöresel yemeklerden oluşan akşam yemeğimiz sonrası konaklamamız Mardin'de otelimizde .
  
3.Gün 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası gezimizin son gününde yönümüzü Mardin şehir merkezinin bir minyatürü gibi olan Savur ilçemize çeviriyoruz. Yemyeşil doğası ile bizlere güzel bir görsel şölen de sunacak olan ilçemizde ilk önce Kıllıt Süryani köyünü ziyaret ediyoruz. Zamanında onbinlerce insanın ikamet ettiği ve hıristiyanlık inancının her üç mezhebinin de kilisesinin yan yana durduğu köyün terk edilmiş hali içimizi burkacaktır. Daha sonra Savur ilçemizin merkezine geçip tarihi sokaklarında güzel bir gezinti yapıp Hacı Abdullah bey konağı ve Savur'un önde gelen ailelerinin konaklarını ziyaret edip misafir olacağız. Öğle saatlerine doğru Savur'da güzel ve dinlendirici bir ortamda öğle yemeğimizi alıyoruz ( Ekstra ) . Yemek sonrası Mardin merkeze geçiyoruz. Son alışverişlerimiz için siz değerli konuklarımıza serbest zaman veriyoruz. Yaklaşan akşam saatlerine doğru uçak saatimize göre siz değerli misafirlerimiz ile Diyarbakır havaalanına hareket ediyoruz. Uçuşumuz saat 19:50 ‘te Pegasus Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen havaalanına . Tahmini varış zamanı saat 21:45 olacaktır. Mardin’e gösterdiğiniz ilgi ve desteğe teşekkür ediyoruz .
 
OTEL BİLGİSİ: 
 
Müsaitlik durumuna göre yörenin en seçkin konak / butik otelleri  

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
 
 • Konforlu araçlarla havaalanı transferleri ve tur esnasındaki ulaşımlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Belirtilen otel standartlarında 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • 2 Akşam Yemeği ( 1 akşam Yemeği Cercis Murat Konağı ve 1 akşam yemeği Yusuf Usta'da ) 
 • Zorunlu seyahat sigortası
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 
 • Uçak Biletleri ( Bilet fiyatları için acentamızdan bilgi alabilirsiniz )
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Bahşişler
 • Otel ekstraları
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleriNasıl Yararlanırım


 NASIL FAYDALANABİLİRİM


 

Rezervasyon gerekmektedir. Tel : 444 9 083 

 • Mart - Nisan - Mayıs ve Eylül - Ekim - Kasım aylarında gruplara özel olarak turlar düzenlenmektedir. Resmi tatil ve bayram dönemleri için müsaitlik ve fiyat sorunuz 
 • Fiyata dahil olan ve olmayan hizmetler, önemli bilgiler için lütfen detaylar bölümünü inceleyiniz.
 • Acenta yeterli doluluk sağlanmadığı taktirde tur tarihlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turların kalkması için minimum 15 kişi olması gerekmektedir.
 • Tek kişi farkı 450 TL. 0-2 Yaş 250 TL + zorunlu hizmetler şeklindedir. Tek kişi ve çocuk bilgilerinin rezervasyon sırasında bildirilmesi gerekmektedir.
 • Hizmeti satın alıp sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.
 • Hizmet kodunuz  satın alma işleminiz sonrasında  e-posta adresinize gönderilecektir.
 • Gelen hizmet kodunu yazdırmanız veya kaydetmeniz ,rezervasyon sırasında belirtmeniz, yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.
 • E-posta adresinize mail gelmediğini düşünüyorsanız "Spam","Junk" ya da "Önemsiz" adlı mail kutularına bakınız.
 • Dilediğiniz anda "Hesabım" linkine tıklayarak da satın aldığınız biletleri görüntüleyebilirsiniz, yazdırabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi


Adres Bilgileri:

Fonipon

Atatürk Mah. 3. Sok. Lale Pasajı No.3 HALİLİYE
- Şanlıurfa

Telefon : 0414 215 33 44

Yorumlar

ÖNE ÇIKAN FIRSATLAR
Bizi Takip Edin
Davet Et 5 TL Kazan!
© 2012 fonipon.com Tüm Hakları Saklıdır. satlari.com Tüm Hakları Saklıdır.