kapat (X)
bülten için üye olun!     Üye Ol
E-Postanı bırak fırsatları kaçırma
Şehir Seçimi 

6 GECE 7 GÜNLÜK GAP TURU

GAP
Sadece
1.790
1.790
Sadece
1.790 TL
İndirim
%0
Kısa Bir Süre
HEMEN AL!
 
Hediye Edin

Detaylar


6 GECE 7 GÜNLÜK GAP TURU 12-18 EKİM TARİHLERİNDE 1790 TL

ANTAKYA-GAZİANTEP-HALFETİ-ADIYAMAN-NEMRUT DAĞI-ŞANLIURFA-GÖBEKLİTEPE-MARDİN-DİYARBAKIR


1.GÜN          İSTANBUL-ANTAKYA

Hatay Havalimanı’na vardıktan sonra yolcular kendilerini bekleyen otobüse gidiyorlar  ve  profesyonel rehber ile birlikte tur eski adı Orontes Nehri olan Suriye Dağlarından doğup Saman Dağında denize boşalan Asi Nehri'nin kıyısında kurulan Antakya şehri ile başlıyor. İlk olarak Hatay Arkeoloji Müzesi’ne gidiyoruz. Üçağız Mağarası, Tell Kurdu, Tel Tayinat ve Tel Aççana Höyüklerinin küçük örnekleri de yer aldığı müze gezimiz sonrasında Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habib-i Neccar Camii, birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi, Sinagog (panoramik) gezileri sonrasında öğle yemeğini alacağımız restorana geçiyoruz. Öğle yemeğinin ardından Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerde Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan, günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan, Harbiye’ye hareket ediyoruz. Harbiye Şelaleleri gezimiz ardından, ipek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri alabilmeniz amacı ile serbest zaman veriyoruz. Ardından yöresel  yemeklerden oluşan akşam yemeğini alacağımız restorana gidiyoruz. Yemekten sonra da konaklayacağımız otele dönüyoruz.


2.GÜN          ANTAKYA-GAZİANTEP

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, Samandağ sayfiye yöresine bağlı, Türkiye’nin tek Ermeni köyü olan Vakıflı Köyünü ve Ermeni Kilisesini ziyaret ediyoruz. Organik tarımı ile ön plana çıkan köyde, reçeller ve likörlerden alışveriş yapabilirsiniz. Asi Nehri’nin denize döküldüğü yer olan Çevlik sahilini, Hristiyan dünyasının her yanından gelenlerin ziyaret ettikleri St. Simon Manastırı’nı, Helenistik dönemde Antakya'nın Akdeniz'e açılan bir liman kenti olan Seleucia Pieria Antik Kenti’nin kalıntılarını, 1330 metre uzunluğundaki Titus-Vespasianus Tünelini ve Beşikli Mağara’yı geziyoruz. Bu gezilerin ardından Samandağ’da yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeğini alıyoruz. Yemek sonrasında, Antakya şehir merkezine geri dönüyoruz. Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz sonrasında turumuza Gaziantep için yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde varacağımız Gaziantep’te otele yerleşiyoruz.


3.GÜN          GAZİANTEP-HALFETİ

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra tarihe tanıklık etmiş ve bir dönem Romalılar tarafından da gözlem amaçlı kullanılmış Antep Kalesi’ni görmek için araçlarımıza binip yola çıkıyoruz kale gezisinin ardından da Hamam Müzesi, tarihi Çarşılar(Bakırcılar Çarşısı, Habbabçılar Çarşısı, Külekçiler Çarşısı, Kavafiyeciler Çarşısı, Baharatçılar Çarşısı), Mutfak Kültür Müzesi ve Tahmis Kahvesi’ni görmeye gidiyoruz. Çarşıdaki turu tamamladıktan sonra  Öğle yemeğinin ardından Antep’teki son durağımız,  dünyanın en büyük iki mozaik müzesinden biri olan Gaziantep Zeugma Müzesi oluyor. Müze ziyaretimizin ardından Birecik Barajı’nın yapımıyla sular altında kalmış olan ve Karagülü ile bilinen Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Halfeti’ye vardığımızda ilk olarak konaklayacağımız otele geçiyoruz. Otele yerleştikten sonra tekne turunu yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. Halfeti’nin doğa güzelliklerini göreceğimiz tekne turunun ardından otelimize dönüyor ve akşam yemeğini alıyoruz.


4.GÜN          HALFETİ-ADIYAMAN-NEMRUT DAĞI

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra kısa bir Halfeti turu yapıyoruz ve ardından Adıyaman merkeze doğru hareket ediyoruz. Adıyaman merkezde aldığımız öğle yemeğinin ardından kuruluşu milattan önce 2. Yüzyıla denk gelen Kommagene Krallığı döneminde üzerinde mezarların ve anıtların inşa edildiği Adıyaman sınırlarındaki Nemrut Dağı’na hareket ediyoruz. Nemrut Dağı’ndaki gezilerimizin ardından şarap eşliğinde eşsiz güneş batımını izliyoruz ve bu muhteşem anların ardından bölgenin tarihi şehirlerinden olan aynı zamanda kültürel olarak da ülkemizin en önemli kültürel değerlerine sahip Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa’ya akşam saatlerinde varırken konaklayacağımız otele gidiyoruz.

 

5.GÜN          ŞANLIURFA         

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelden ayrılıyoruz ve ilk olarak dünyanın bilinen en eski tapınağı olan ve tüm bir tarih yazımını baştan aşağı değiştiren Göbeklitepe’yi ziyaret için yola çıkıyoruz. Göbeklitepe’nin büyülü atmosferinde geçirdiğimiz saatlerin ardından şehir merkezine dönüyoruz ve tarihi Urfa Çarşıları(Bakırcılar Çarşısı, Bıçakçılar Pazarı, Kazzaz Pazarı) , tarihi Gümrük Hanı gezintisini yapıyor ve kutsal olduğuna inanılan Balıklıgöl’ü ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretin ardından yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeğini alacağımız restorana geçiyoruz. Öğle yemeğinin ardından gezilerimize Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ve Haleplibahçe Mozaik Müzesi ile devam ediyoruz. Müzedeki ziyaretlerimizin ardından otelimize dönüp kısa bir istirahattan sonra geleneksel Urfa Sıra Geceleri programına katılmak üzere konukevine hareket ediyoruz. Programın ardından otele dönüyoruz.


6.GÜN          ŞANLIURFA-MARDİN-DİYARBAKIR

Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılıyor ve turumuza doğunun eşsiz şehirlerinden biri olan dillerin ve dinlerin başkenti olarak da anılan Mardin ile devam ediyoruz. Mardin turumuzda ilk olarak Kırklar Kilisesi, Kasımiye Medresesi, Dara Antik Kenti, Şehidiye Camii ve Eski Ptt Binası ziyaretlerini gerçekleştiriyor ve ardından öğle yemeğini alacağımız restorana geçiyoruz. Öğle yemeğinin ardından turumuza Abbaralar ve Dayrülzafar Manastırı ziyaretleri ile devam ediyoruz. Buralardaki ziyaretlerin ardından ise turumuza doğunun tarihi şehirlerinden ve zengin bir kültürel mirasa sahip olan Diyarbakır ile devam ediyoruz. Diyarbakır’a varırken geceyi geçireceğimiz otele gidiyoruz.


7.GÜN          DİYARBAKIR-İSTANBUL

Sabah kahvaltısını aldıktan sonra ilk olarak şehre hâkim olan, her devrin izlerini taşıyan ve üzerlerinde çok sayıda kitabe ve motifin bulunduğu tarihi kapılar(Mardin Kapı, Urfa Kapı, Saray Kapı), Keçi Burcu ve Diyarbakır Surları’nda bir gezinti yapıp ardından Müslümanlar tarafından V. Harem-i Şerif olarak kabul edilen Ulu Camii’ni ziyaret ediyoruz. Camii ziyaretinin ardından şair Cahit Sıtkı Tarancı’nın şu anda müze olarak hizmet veren evine gidiyoruz. Buradaki ziyaretimizin ardından da öğle yemeğini alacağımız restorana geçiyoruz. Öğle yemeğinin ardından turumuzun son durağı olan On Gözlü Köprü ve Hevsel Bahçeleri’ni görmeye gidiyoruz. Gezilerimizin ardından İstanbul’a geri dönmek üzere Diyarbakır Havalimanı’na hareket ediyoruz.

 

Nasıl Yararlanırım


FİYATA DÂHİL HİZMETLER

 

ü  3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama ve kahvaltı

ü  Halfeti tekne turu

ü  Yemekli Urfa Sıra Gecesi programı

ü  Araç içi ikramlar

ü  Rehberlik hizmeti

 

      FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

ü  Müze ve ören yerleri giriş ücreti

ü  Öğle yemekleri

ü  Kişisel harcamalar

 

             FİYAT:1790 TL KDV DAHİL

 

Daha Fazla Bilgi


Adres Bilgileri:

Fonipon

Atatürk Mah. 3. Sok. Lale Pasajı No.3 HALİLİYE
- Şanlıurfa

Telefon : 0414 215 33 44

Yorumlar

ÖNE ÇIKAN FIRSATLAR
Bizi Takip Edin
Davet Et 5 TL Kazan!
© 2012 fonipon.com Tüm Hakları Saklıdır. satlari.com Tüm Hakları Saklıdır.