kapat (X)
bülten için üye olun!     Üye Ol
E-Postanı bırak fırsatları kaçırma
Şehir Seçimi 

KUZEY EGE TURU 7 GECE 8 GÜN

kuzey ege turu
Sadece
1.399
1.554
Sadece
1.399 TL
İndirim
%10
Kısa Bir Süre
HEMEN AL!
 
Hediye Edin

Detaylar 1.Gün ( Çanakkale’ye Gece Yolculuğu )

 

* 19:00  Topçu Meydanı önü Kalkış

 

Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte Coral Travel otobüs içi ikramları eşliğinde İzmir’e gece yolculuğuna başlıyoruz.

 

2.Gün (Çimenlik kalesi – Aynalı Çarşı – Truva atı)

 

Değerli Konuklarımız; sabah yolumuz üzerinde bulunan dinlenme tesisinde alacağımız kahvaltı sonrasında Öğle saatlerinde Çanakkale’ye geliyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından Çanakkale şehir merkezi gezimize başlıyoruz. Çimenlik kalesi – Aynalı çarşı – Saat kulesi ve Truva atı gezilerimizin ardından şehir merkezinde serbest zaman ve akşam otele yerleşme Akşam yemeği ve konaklama

 

Kahvaltı: Yol üzeri dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Çanakkale serbest zaman

Konaklama: Helen Otel – Grand Anzak otel v.b

Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya Set menü olarak servis edilecektir

 

3.Gün (Gelibolu Şehitlik – Zeus Altarı – Zeytinyağı Müzesi)

 

Değerli konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Çanakkale feribot iskelesinden kalkan feribot ile Eceabat’a geçiyoruz.  Birinci Dünya Savaşı içerisinde yer alan en önemli cephelerden biri olan Çanakkale Cephesinde en büyük çarpışmaların geçtiği Gelibolu Yarımadası Milli Parkı gezimize başlıyoruz. Abide, 57. Alay, Conk Bayırı, şehitler anıtı, Salim mutlu müzesi, Sargı yeri, seyit onbaşı anıtı, mecidiye tabyası gezilerimizi yaparak Çanakkale’ye geri dönüyor Edremit’e hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan rivayete göre Tanrı Zeus’un Troia Savaşlarını izlediği yer olarak bilinen Zeus Altarını görmek üzere Adatepe Köyüne gidiyoruz. Zeus Altarın da Edremit Körfezi ve Hekatos Adalarının (Ayvalık Adaları) seyri muhteşem. Ardından Köy içinde yapacağımız gezi sonrasında yolumuz Zeytinyağı Müzesine düşüyor. Ortalama 500 yıllık ömrü olan Zeytin Ağacının dalından taş Tığrazlar’da öğütülerek, preslenerek soframıza kadar ulaşan lezzetin ve şifanın öyküsünü dinledikten sonra eskiden Fabrika olan bu hoş mekândan ayrılıyoruz. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Eceabat 18 Mart restorant

Konaklama: Adramis thermal – Form thermal v.b

Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya Set menü olarak servis edilecektir

 

4.Gün ( Bozcaada – Ayazma Plajı – Assos – Antik Liman – Hüdavendigar Camii )

 

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında bugün ilk olarak Bozcaada feribotuna binmek için Geyikli iskelesine doğru hareket ediyoruz. Bozcaada’ya götürecek olan feribotu beklerken sahilde çay-kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada'ya varıyoruz. Burada sizlere serbest zaman vereceğiz, Bu süre zarfında arzu eden konuklarımız (Ekstra) Minibüsler ile Ayazma Plajına giderek yüzebilirler, arzu eden misafirlerimiz ise adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapabilirler, adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve adada yetiştirilen farklı üzüm türlerinden elde edilen şarap alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp Feribota binerek Assos’a hareket ediyoruz. Behramkale Köyü içerisindeki, Aristo’nun felsefe okulu açtığı ve Bizans Döneminin Piskoposluk Merkezi olan Assos’ ta Akropol, Lesvos Adasına hâkim bir tepe üzerine dor düzeninde inşa edilmiş Athena Tapınağının anlatımını rehberimizden dinliyoruz. Surlar, Sarnıçlar, Banyo Odaları, Anadolu’nun en etkileyici Nekropol’ünün gezilmesinin ardından bölgenin ilk İslamiyet yapısı olan Hüdavendigar Camii’ni ziyaret ediyoruz. Assos Köyü içinde verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Antik Liman’a inebilirler (Ekstra). Serbest zamanımızın ardından otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Bozcaada serbest zaman

Konaklama: Adramis thermal – Form thermal v.b

Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya Set menü olarak servis edilecektir

 

5.Gün( Ayvalık – Cunda Adası – Kazdağları – Stüven Şelalesi – Tahtakuşlar köyü)

 

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından arzu eden misafirlerimiz ile birlik de öğlene kadar ekstra Kazdağları turuna katılıyoruz. Kazdağları turuna katılmayan misafirlerimiz otelin havuzundan yararlanabilirler.

 

Ekstra Kazdağları Turu (35 TL) Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında minibüslere biniyor Tarih de ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Kaz Dağlarını keşfe çıkıyoruz. Yunan Mitolojisindeki konumunun yanı sıra Dünyanın en önemli oksijen kaynaklarından biri olması bakımından da çok özel olan; Edremit Körfezine eteklerini değdirmiş bir gelin gibi duran Kaz Dağlarında ilk gezi durağımız Hasan boğuldu ve Sütüven Şelalesi oluyor. Rehberimizden Yörük kızı Emine ve Hasanın öyküsünü duyunca eminiz burası sizi bir kat daha fazla etkileyecek. Sonrasında Zeytinli Köyünde Meydan Kahvesinde çaylarımızı yudumlayıp, buradan Tahta Kuşlar Köyün de bulunan Etnografya müzesine hareket ediyoruz. Ali Bey Kudar’ın anlatımlarıyla da zenginleşen müzeyi gezdikten sonra otelimize dönüyoruz.

 

Kaz dağları turundan dönen misafirlerimizin gelmesi sonrası Ayvalık’a hareket ediyoruz. Eskiden kokulu ada anlamına gelen Moshinos, Türklerin ise Cunda dedikleri Alibey Adasını gezmeye başlıyoruz. Eski bir Rum kasabası olan Cunda Adasının tarihi sokakları ve taş evleri arasında nostaljik anlar yaşayacağımız bir gezinti yapıyoruz. Adada bulunan 8 kiliseden günümüze en iyi şekilde korunarak ulaşabilmiş Taksiriyarhis Kilisesi gezintimiz ve fotoğraf çekimlerimiz sonrasında otelimize dönüyoruz. akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Cunda adası serbest olarak alınacaktır.

Konaklama: Adramis thermal – Form thermal v.b

Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya Set menü olarak servis edilecektir

 

6.Gün. ( Foça – Foça Tekne Turu (Ekstra) – İzmir )

 

Değerli Konuklarımız; Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan Phokaia’ların başkenti Foça’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Arzu eden konuklarımız Foça tekne turuna katılabilirler (Ekstra), Tekne turuna katılmak istemeyen misafirlerimiz ise bir sahil kasabası olan Foça da vakit geçirebilirler.

 

Foça Tekne Turu (50 TL) Limanda bizleri bekleyen teknemize biniyor ve Foça tekne turumuza başlıyoruz. İlk olarak Mitolojide hikâyeleri anlatılan denizkızlarının eskiden yaşadıkları şimdi ise dünyaca ünlü ve nesli tükenmekte olan Akdeniz foklarının yuva yaptığı siren kayalıklarını görüyoruz. Ardından Orak Adası, İncir Adası, İngiliz Burnu, Fener adası, Metalik Ada, Küçük deniz koylarını geziyor ve bu koylarda yüzme molaları veriyoruz. Öğle yemeğimizi de teknemizde aldıktan sonra karaya dönüyoruz.

 

Foça’daki programımızın tamamlanması sonrasında Aliağa üzerinden İzmir’e ulaşıyoruz. Konak Meydanından başlayarak Kordon gezisi, Saat Kulesi, Hükümet Konağını görerek, Tarihi Asansör gezisini yapıyor. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Foça Tekne: Ege tipi, 80 kişi kapasiteli, çift katlı olup alt kat oturma gruplu, üst kat güneşlenme alanlı

Öğle Yemeği: Teknede ( Çipura – Garnitür – Salata – Mevsim Meyvesi – 25 TL)

Konaklama: Anemon Otel – Ramada Plaza v.b

Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak servis edilecektir.

 

7.Gün( Çeşme Kalesi – Kervansaray – Ilıca – Alaçatı)

 

Değerli Konuklarımız; yol üzeri dinlenme tesisinde alacağımız kahvaltı ardından Uşak – Kula – Salihli üzerinden İzmir’e ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Ilıca da vereceğimiz yüzme molası için kıyafetlerimizi değiştirip Çeşme’ye hareket ediyoruz. MS 2’nci yüzyılın sonlarında yaşamış ünlü Yunan gezgin ve coğrafyacı Pausanias’a göre Giritliler tarafından kurulan Çeşme’de ilk olarak, Osmanlı hâkimiyetine girdikten sonra muhtemelen 14’üncü yüzyılın sonlarında yapıldığı tahmin edilmekte olan Çeşme Kalesi ile gezimize başlıyoruz. Kale’ye ek olarak yapılan Kervansarayı da gördükten sonra rehberimizin anlatımını Kalenin muhteşem manzarasına doğru dinliyoruz. Ardından Ilıca’ya geçiyor Ilıca’da yapacağımız panoramik turun ardından tarihi taş evleri ve rüzgâr sörfüne elverişli plajları ile ünlü olan Alaçatı’ya geçiyoruz. Öğle yemeği sonrasında Ege’nin bu şirin beldesinde Sakız ağaçlarını görüp, Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda yürüyerek yapacağımız gezimizde meşhur sakızlı reçel ve sakızlı dondurma tadabilirsiniz veya sakızlı ürünler satın alabilirsiniz. Alaçatı gezimizi tamamlayıp dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Salihli – Uşak – Konya üzerinden gece yolculuğu yapıyoruz.

 

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Alaçatı serbest zaman

Akşam yemeği: Yol üzeri dinlenme tesisinde serbest olarak alınacaktır.

 

8.Gün. ( Hatay )

 

Değerli konuklarımız, sabah erken saatlerde Önce İskenderun sonra Şanlıurfa’ya ulaşıyor sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarında bırakıp bir başka Coral Travel organizasyonunda görüşmek dileği ile veda ediyoruz.

 

Nasıl YararlanırımGezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

Mercedes Travego – Tourismo-Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım                                         

 Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,             

Açık Büfe 5 Sabah kahvaltısı,

Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 5 Akşam yemeği                      

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,   

Coral Travel Otobüsü içerisindeki sınırsız ikramlar,  

1618 Nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,  

Profesyonel Rehberlik hizmetleri,  

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler                                                                                          

Tüm öğle yemekleri,

Tüm yemeklerde alınan İçecekler,

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

Ekstra belirtilen organizasyonlar,

Müze Ören yeri giriş ücretleri,

Foça Tekne turu,

 

Daha Fazla Bilgi

Şanlıurfa Kalkış Tarihleri;

Haziran:30

Temmuz:28

Ağustos:18


Adres Bilgileri:

Fonipon

Atatürk Mah. 3. Sok. Lale Pasajı No.3 HALİLİYE
- Şanlıurfa

Telefon : 0414 215 33 44

Yorumlar

ÖNE ÇIKAN FIRSATLAR
Bizi Takip Edin
Davet Et 5 TL Kazan!
© 2012 fonipon.com Tüm Hakları Saklıdır. satlari.com Tüm Hakları Saklıdır.